باحضوری نو تا آخرش هستیم !!

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
IS
Online User


تاریخ:شنبه 1 بهمن 1390-01:25 ب.ظ

خواستگاری از ۴۰ دختر با جعل عنوان پزشک

دو سال قبل چند دختر جوان به پلیس مراجعه کردند و خبر دادند یک پزشک از آنها کلاهبرداری کرده و علاوه بر چندین میلیون تومان پولی که از آنها گرفته وعده‌های پوشالی هم به آنها داده است. یکی از این دختران به پلیس گفت دکتر جوان به نام شاهین به او وعده ازدواج داده و با وی رابطه برقرار کرده است. در حالی‌که تحقیقات پلیس در این خصوص آغاز شده بود، چند دختر دیگر هم شکایتی مشابه را مطرح کردند. با به دست آمدن آدرس شاهین، متهم بازداشت شد. هرچند این مرد در بازجویی‌ها همه اتهامات وارده را انکار کرد، تحقیقات پلیس نشان داد این مرد ۴۱ساله سراغ دختران ثروتمند رفته و خود را متخصص اطفال معرفی ‌کرده‌ و به آنها پیشنهاد ازدواج ‌داده است. بررسی‌ها فاش کرد این مرد با به دست آوردن اعتماد زنان از آنها پول می‌گرفت و از این راه میلیون‌ها تومان به جیب زده است. زمانی‌که ماموران نام شاهین را در سیستم هماهنگ پلیس بررسی کردند، هشت بار نام او روی صفحه نمایش رایانه نقش بست و مشخص شد شاهین پیش از این هشت مرتبه به جرم کلاهبرداری توسط ماموران بازداشت شده و مدت‌ها به خاطر جرایمی که انجام داده در زندان به سر برده است.

زمانی‌که مدارک پلیس برای اثبات جرم در برابر شاهین قرار گرفت، پزشک قلابی مجبور به اعتراف شد، او گفت: روش کارم این بود که ظاهری آراسته برای خودم درست می‌کردم و زمانی‌که دختری جوان را که معلوم بود ثروتمند است می‌دیدم، جلو می‌رفتم و خودم را دکتر متخصص اطفال معرفی می‌کردم و می‌گفتم از او خوشم آمده و می‌خواهم به خواستگاری بروم. این مرد ادامه‌ داد: وقتی آدرس منزل دختر جوان را می‌گرفتم، قرار می‌گذاشتم و با گل و شیرینی به خواستگاری می‌رفتم و می‌گفتم مادرم پیر است و مریض شده و نتوانسته بیاید و برای مراحل بعدی حتما خواهد آمد. بعد هم برای اینکه بتوانم از طعمه‌ام پول بگیرم هربار نقشه‌ای می‌کشیدم، مثلا می‌گفتم مطبی خریده‌ام و چند میلیون تومان کم دارد و به این طریق پول می‌گرفتم. شاهین در ادامه اعترافاتش گفت: با پول‌هایی که به دست آوردم یک پژو ۲۰۶ خریدم و از آن به بعد با ماشین راحت‌تر دختران را فریب می‌دادم. تحقیقات در مورد پرونده شاهین در حالی ادامه داشت که شاکیان دیگری هم به پلیس مراجعه و این مرد را به عنوان خواستگاری قلابی شناسایی کردند.

در نهایت پرونده شاهین با ۴۰ شاکی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و تعدادی از شاکیان در شکایت خود مدعی شدند شاهین به آنان تجاوز کرده است. با ارسال این پرونده به شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران قاضی ساعی و چهار مستشار دادگاه رسیدگی به آن را آغاز کردند. آنها با احضار شاهین از زندان درباره او تحقیق کردند. شاهین که دارای همسر و فرزند است، اتهام تجاوز را رد کرد و گفت: قبول دارم با بعضی از این دختران رابطه داشتم اما تجاوزی در کار نبود و با رضایت آنها رابطه برقرار کردم. بعد از برگزاری چندین جلسه بازجویی و بررسی گفته‌های متهم و شاکیان پرونده، وقت محاکمه تعیین شد. در جلسه محاکمه شاکیانی که در دادگاه حاضر بودند، شکایت خود را مطرح کردند. یکی از شاکیان گفت: شاهین را در خیابان دیدم و با هم آشنا شدیم، او جلو آمد و گفت متخصص اطفال است و از من خوشش آمده و می‌خواهد به خواستگاری‌ام بیاید.

  چهره‌اش نشان نمی‌داد آدم کلاهبرداری باشد و من فکر می‌کردم آدم درست و حسابی است. آدرس خانه و شماره تلفن را دادم و گفتم در این‌باره با مادرم صحبت کند. چند روز بعد او تماس گرفت و قرار خواستگاری را گذاشت و گفت با مادرش به خانه‌مان می‌آید. روز قرار او آمد، اما تنها بود وقتی از او پرسیدیم مادرش کجاست، گفت مادرش به شدت بیمار شده و چند هفته دیگر که بهتر شد، می‌آید. او خیلی مودب بود و خیلی با احترام صحبت کرد. خانواده من هم موافقت کردند ما در این مدت با هم ارتباط داشته باشیم و بیشتر همدیگر را بشناسیم تا مادر شاهین بهتر شود و به خواستگاری بیاید. در این مدت ما همدیگر را می‌دیدیم و شاهین خیلی با من مهربان بود و خیلی ابراز علاقه می‌کرد. تا اینکه یک روز به من گفت از انگشتر من خوشش آمده و می‌خواهد شبیه آن را برای مادرش بخرد، او از من خواست انگشترم را به وی بدهم تا به طلاساز نشان دهد و یکی از روی آن برای مادرش درست کند.

من هم قبول کردم. مدتی بعد از او انگشترم را خواستم، گفت هنوز دست طلاساز است و بعد از آن هم به طور عجیبی ناپدید شد و دیگر نه شاهین را دیدم و نه انگشتر را. تنها چیزی که از او داشتم یک شماره تلفن بود. سایر شاکیان هم شکایت خود را مطرح کردند و توضیح دادند چطور شاهین با روش‌های مختلف از آنها پول گرفته و جواهرات‌شان را از چنگ‌شان بیرون‌ آورده است. آنها همچنین توضیحاتی را در مورد اینکه شاهین با آنها رابطه برقرار کرده بود به قضات دادند. سپس شاهین در جایگاه حاضر شد، او گفت: من گفته‌های شاکیان در مورد تجاوز را قبول ندارم. آنها خودشان به این ارتباط رضایت داشتند. متهم برخی از اتهاماتش را در مورد سرقت اموال دختران قبول کرد. بعد از پایان جلسه محاکمه هیات قضات شعبه ۷۷ وارد شور شدند و شاهین را به جرم کلاهبرداری و سرقت به هفت سال حبس و دو سال اقامت اجباری و ۶۹ میلیون تومان جزای نقدی در حق دولت و به جرم رابطه نامشروع به ۹۹ ضربه شلاق و رد مال در حق شاکیان محکوم کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : خبرنامه 
تاریخ:جمعه 30 دی 1390-01:23 ب.ظ

قتل دختر دانشجوی ایرانی در تگزاس

به نقل از خبرگزاری دانشجو،گلاره باقرزاده، دانشجوی ایرانی رشته پزشکی در شهر هیوستون آمریکا به ضرب گلوله ای به قتل رسیده است.

هنوز انگیزه یا هویت عامل این جنایت مشخص نیست و تحقیقات پلیس ادامه دارد.

پلیس هیوستن جسد گلاره باقرزاده، دانشجوی ایرانی را حدود نیمه شب دوشنبه، پشت فرمان اتومبیلش در یک منطقه ثروتمندنشین شهر هیوستون پیدا کرد.

به گزارش پلیس، در زمان رسیدن ماموران، اتومبیل خانم باقرزاده به دیوار یک گاراژ برخود کرده بود و هنوز موتور روشن و چرخها در حال چرخیدن بودند.

گروهبان بولتون به یک تلویزیون محلی گفت: زمانی كه خانم باقرزاده مشغول صحبت با دوستش بوده است دوست وی یک صدای بلندی را روی گوشی خود شنیده، او به یاد نمی آورد صدای شلیکی شنیده باشد، فقط یک صدای بلند و بعد صدای بکسوبات، مثل صدای دور شدن اتومبیل دیگری به گوشش رسیده.

پلیس می گوید با دوست خانم باقر زاده صحبت کرده ولی او را مظنون نمی داند.گلاره باقرزاده، سی ساله، در رشته فن آوری ژنتیک مولکولی در مرکز مبارزه با سرطان آندرسون در هیوستون مشغول به تحصیل بوده و به گفته ویکتور سنتیز، سخنگوی پلیس او همچنین از فعالان حقوق زنان ایرانی بوده و در اکثر تجمعات این فعالان حضور داشته است.

به گفته این سخنگو، هنوز مشخص نیست که قتل خانم باقرزاده به گذشته خود او مربوط می شود یا ممکن است با فعالیتهایش ارتباطی داشته باشد.

در هر حال پلیس اعتقاد دارد ضارب یا او را تعقیب کرده یا در آن نقطه منتظر او بوده است.

به گفته پلیس خانم باقرزاده دشمنی ندارد و انسانی محبوب و دلسوز بوده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : خبرنامه 
تاریخ:پنجشنبه 29 دی 1390-01:22 ب.ظ

هدیه تهرانی و خانه قاجاری اش در شیراز

در حالی که صحبت‌هایی مبنی بر حمایت مالی از آن مطرح شده بود.

به گزارش یک پارس به نقل از ایسنا, خانه «کشمیری» در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ثبت شد و حدود سه سال پیش به تملک هدیه تهرانی بازیگر سینما درآمد.

کیارش اقتصادی نظریه‌پرداز خوشه‌سار بومی که در احیای این خانه مشارکت داشته است، درباره آخرین وضعیت آن توضیح داد: «این خانه با مشارکت مردم در حد آبرومندی احیا شده است؛ ولی اقامتگاه مسافران به‌شمار نمی‌آید، بلکه یک «احیاخانه» است.» او ادامه داد: «جنس «احیاخانه»ها از نوع اقامتگاه‌های بومی نیست؛ ولی علاقه‌مندان به احیا یا زندگی در فضاهای تاریخی برای مدتی می‌توانند به این خانه‌ها وارد شوند و ضمن زندگی کردن در آن‌ها، برای احیای این خانه‌های قدیمی کمک کنند.» او درباره حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از خانه‌های تاریخی برای احیا و مرمت آن‌ها با توجه به تعهدات مالی که گاهی به صاحبان آن‌ها می‌دهد، مانند «خانه نُقلی» در کاشان، گفت: «این سازمان معمولا به احیاگران می‌گوید وام موجود است؛ ولی در عمل فقط تعداد کمی موفق می‌شوند وام بگیرند و تعداد زیادی نمی‌توانند این وام را دریافت کنند که همین موضوع، صاحبان این خانه‌ها را کلافه می‌کند.» او بیان کرد:‌ «سازمان میراث فرهنگی مدام به صاحبان خانه‌های تاریخی که برای احیا و مرمت تصمیم گرفته‌اند، می‌گوید وام بگیرید؛ ولی در نهایت از پرداخت وام خبری نیست.

چرا وقتی روشی مانند «آموزآباد» برای احیای بدون پول وجود دارد، باید به این وعده‌ها امیدوار بود؟!» اقتصادی ادامه داد: «ما آثار تاریخی زیادی داریم؛ ولی بودجه و مدیریت دولتی محدود است. در عین حال، انگیزه‌ی مردم برای احیا یا زندگی کردن در فضاهای تاریخی زیاد است که با طرح «آموزآباد» می‌توان این آثار را احیا کرد.» او اظهار کرد: «خیلی‌ها دوست دارند خانه‌ای قدیمی داشته باشند تا آن را احیا کنند یا مالکیت آن را داشته باشند، در حالی که با طرح «آموزآباد» بدون این‌که هزینه کلان برای خرید خانه‌ای تاریخی بپردازند، می‌توانند برای مدتی در این خانه‌ها اقامت و به احیای آن‌ها‌ هم کمک کنند.» او در ادامه درباره خانه قاجاری هدیه تهران که گفته می‌شود سازمان میراث فرهنگی متعهد به کمک مالی برای احیا و مرمت آن بود، گفت: «از وام این خانه که خبری نشد؛ ولی ما با استفاده از مدل «آموزآباد» آن را در حد آبرومندی احیا کردیم و ظرفیت آن تا ۱۴ نفر اعلام شد.

البته این خانه، اقامتگاه مسافران نیست، بلکه «احیاخانه» است.» او بیان کرد: «افرادی که به این خانه آمده‌اند، می‌دانند اینجا اقامتگاه مسافرتی نیست و ما خدمتگزار آن‌ها نیستیم، بلکه میزبان هستیم و افرادی که برای مدتی در این خانه اقامت دارند با انجام کارهایی به احیای آن کمک می‌کنند.»
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : خبرنامه 
تاریخ:پنجشنبه 29 دی 1390-01:20 ب.ظ

چگونه تغذیه کنیم تا شاد باشیم؟!

به توصیه های ذیل توجه كنید تا عادات غذیی مناسبی برای حفظ تغذیه سالم و سلامت روان داشته باشید. سالها پیش در مدرسه چی دوست داشتید بخورید؟ یك كیك شكلاتی كرم؟ یك پاكت سیب زمینی سرخ شده بهمراه نوشابه؟ قبول كنید بعضی وقتا بسیار لذت بخش هستند. بعضی ها فكر می كنند مقدار كمی مصرف شكر حس خوبی به آنها می دهد.

تقریبا درست است. شكم شما با این قاطی غذا خوردن قاطی نمی كند.غذا و روح و روان با هم ارتباط دارند,حفظ قند خون در یك سطح معتدل باعث شرایط فیزیكی خوب شما می شود و باعث می شود تا مغز شما خوب كار كند.

بتانی تایر می گوید كه زمانی كه شما حالتان خوب است حس خوبی دارید.  و زمانی كه سطح قند خونتان عادی نیست احساس خستگی ،عصبانیت می كنید. بیسكویت شیرین و نوشیدنی شیرین قند خون شما را سریع بالا می برد. اما این غذاها و نوشیدنی ها معمولا هیچ ماده مغذی ندارند و انرژی زیادی برای بدن شما تولید نمی كنند در عین حال غذاهای چرب نیز سطح چربی خون شما را بالا می برد. این امر باعث احساس خستگی می شود.به این مورد توجه كنید كه درست بعد از خوردن چیزبرگر حسی برای مطالعه امتحان ریاضی نخواهید داشت. در حالیكه همیشه جا برای شرینی گرم وجود دارد. این شش عادت خوب تغذیه سلامت و حس شما را برای مدت طولانی خوب خواهد كرد.

1) داشتن حس خوب

از غلات استفاده كنید خوردن نان و غلات طبیعی شما را بیشتر خنده رو می سازد تا خوردن كربوهیدراتهای تصفیه شده مانند نان سفید ، چیپس آردی، یا برنج سفید. با مصرف غلات طبیعی گلوكز به آرامی وارد جریان خون شما می شود تا مصرف حجم وسعی از آن بصورت یكجا,همین موضوع در مورد مصرف میوه از میوه طبیعی صدق می كند نه از آب میوه  برای مثال، سیب فیبر اشتباه كننده و بادوام دارد در حالیكه آب میوه ندارد. بعلاوه اینكه آب میوه شكر و كالری زیادی دارد.

2) دوری از بدخلقی

صبحانه را فراموش نكنید اولین وعده غذایی در روز یك تلنگر بزرگ برای روشن كردن گلوكوز در سیستم بدن شماست تا مغز را بیدار كند و در طول روز بكار بیافتد.اگر صبحانه نخورید احساس پژمردگی در طول روز خواهید كردنیازی نیست تا حجم زیادی صبحانه بخورید. اگر به غلات علاقه دارید شیر را فراموش نكنید. تركیب غلات طبیعی و شیر باعث تولید انرژی در بدن شما می شود.

*گزینه های مناسب برای صبحانه: پنیر با پروتین بالا، بوغلمون یا ساندویج كره بادام زمینی برخی غذاهای صبحانه كه خوردنشان بهتر از نخوردن صبحانه است:  

 * موز بخورید تا سلامت باشید. به گفته ترزا بیچ محقق تغذیه در مركز پزشكی سنفورد در سیوكس فالز.

3) میان وعده سالم بخورید

 اگر بین هر وعده غذایی چهارساعت فاصله است بدن شما به سوخت نیاز دارد تا شما را سرپا نگه دارد بنابراین توجه به میان وعده در اواخر صبح یا بعد از مدرسه مهم است. در واقع مصرف مناسب میان وعده سالم به شما كمك می كند تا از خوردن حجم زیاد غذا جلوگیری كنید.زمانی كه شما بسیار گرسنه هستید نمی خواهید كه در چنین وقعیتی قرار بگیرید.

به گفته لیندا بارتولومی. زمانی كه ما بسیار گرسنه هستیم بسیار سریع غذا می خوریم و شكم خود را با هر چیزی پر می كنیم بطوری كه زمانی متوجه می شوید كه دیگر گرسنه نیستید كه حجم زیادی غذا مصرف كرده اید. می توانیم به این بگوییم كمای غذایی؟ انتخاب میان وعده غذایی را با توجه به گزینه های موجود در دستگاه خرید میان وعده اختصاص ندهید. مقدار گرانولا در كوله پشتی خود بگذارید مقدار كربوهیدرات و پوتین مانند غلات و آجیل، كراكر و پنیر رشته ای یا گرانولا ی روی ماست شما را سیر می كند و با شما انرژی می دهد. اگر می خواهید هویچ كوچك بخورید همراه با ماست یا كره بادام زمینی بخورید. بگفته بیچ به این ترتیب یك ساعت بعد دوباره گرسنه نخواهید شد.

4)كم كردن بد خلقی 

صدای آب بعضی وقتها زمانی كه فكر می كنیم گرسنه هستیم در واقع فقط تشنه هستیم.كم آب شدن كم بدن باعث می شود تا شما احساس گرسنگی و سردرد كنید .اگر از زمان غذا خوردنتان یك یا دو ساعت می گذرد قبل از اینكه به فكر خوردن میان وعده بیفتید یك لیوان آب بنوشید.

5)افسرده نشوید: رنگ های زیادی را بخورید 

مصرف به اندازه ویتامین ب و د كمك می كند تا میزان مبتلا شدن به بیماری افسردگی كاهش یابد.  بعلاوه غذاهای حاوی ویتامین های ب و د انرژی كریوهیدراتی سالم را برای بدن تولید می كنند. برای مصرف ویتامین های ب در زمان خوردن به رنگ های رنگین كمانی ذیل بیندیشید

*انواع توت های قرمز، آبی و بنفش

*هویج های نارنجی، كدو و هلو ها

* سبزیجات سبز پررنگ مانند بروكلی یا كدوی رمانیایی می توانید ویتامین د را با مصرف شیر و ماهی تامین كنید (ماهی حاوی مقادیر بالای اسید های چرب امگا 3 می باشد كه باعث می شود مغز شما سریع كار كند)

6)احساس كسالت یا رخوت می كنید؟نمی توانید به شیرینی داغ فكر نكنید؟ میزان گرسنگی خود را از 1 تا 10 كنید كه شماره 10 گرسنگی شدید باشد .اگر شماره گرسنگی شما 5 باشد و آن شیرینی را می خواهید " فقط بخاطر" با خودتان صادق باشید.  

آیا غذا می خورید تا كارهای مدرسه را از سر باز كنید؟ یا غذا می خورید تا حس خوبی داشته باشید و از استرس دوری كنید؟  یك برنامه پشتیبان غذایی داشته باشید تا زمانی كه به فكر خوردن " فقط بخاطر" می افتید از آن استفاده كنید. برای مثال آهنگ مورد علاقه اتان را آماده كنید تا گوش دهید یا مسیری برای قدم زدن. اگر ولع شما از بین نرفت كمی بخورید تا راضی باشید نه پشیمان. اگر همه شكلات را بخورید بعد از خوردن احساس بدی خواهید داشت. بهتر است تنها كمی از چیزی كه هوس كرده اید بخورید و تا خودتان را بابت آن سرزنش نكنید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : علمی 
تاریخ:سه شنبه 27 دی 1390-07:36 ق.ظ

در این سرمای زمستانی این گل های آسمانی تقدیم به شما دوستان


 
  

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاریخ:دوشنبه 26 دی 1390-07:42 ب.ظ

10پروژه هنری حیرت‌انگیز سال 2011

سال پیش تعدادی پروژه جالب هنری انجام شد. صرف‌نظر از تخیلی که اجراکنندگان این پروژه‌ها داشتند، وفاداری و ایمانشان به کاری که می‌خواستند انجام بدهند و همچنین پشت‌کارشان شایسته توجه است.

به نقل از یک پزشک، تعدادی از این کارها به صورت مشارکتی انجام شدند، اما بعضی از آنها هم را تنها یک نفر با اختصاص دادن ساعت‌ها وقت به پایان رساند. مرور این کارهای جالب، نه‌تنها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، بلکه ما را تشویق می‌کند که بر محدودیت‌های خود غلبه کنیم و به جهان از زاویه دیگری نگاه کنیم.


1. خانه معلق در هوای "نشنال جئوگرافیک" با الهام از انیمیشن UP: یک گروه از "نشنال جئوگرافیک" با همراهی تعدادی از دانشمندان، مهندسان و دو بالن‌نورد حرفه‌ای، موفق شدند خانه‌ای را با استفاده از ۳۰۰ بالن هواشناسی پرواز بدهند. این خانه از یک فرودگاه خصوصی در شرق لس‌آنجلس به پرواز درآمد. با این کار رکورد پرواز با بزرگ‌ترین "خوشه" بالنی هم شکسته شد.2. نقاشی دیواری عظیم شهر مونترال: ۱۶ روز تمام، پنج هنرمند مقیم منترال از طلوع تا غروب خورشید، کار کردند تا این گرافیتی بی‌نظیر را خلق کنند. آنها در کار خود از یک هنرمند چک به نام "آلفونس موچا" الهام گرفته بودند. ۵۰۰ قوطی اسپری رنگی در ۵۰ رنگ مختلف، برای انجام این پروژه هنری مصرف شد.3. اتاق خوابی به شکل کشتی دزدان دریایی: این اتاق خواب رؤیایی را که می‌تواند آرزوی هر پسربچه‌ای باشد، طراحی به نام "استیو کول" طراحی کرده است. او می‌گوید که مشتری‌اش دوران کودکی‌ را بدون تحقق رؤیاهای کودکی سپری کرده بود، او مجبور بود از سنین کم، به خانواده‌اش کمک کند، وقتی او پدر شد، یکی از اهدافش این بود که به پسرش -زاک- کودکی‌ای مملو از بازی و ماجراجویی هدیه کند.4. پرتره سه‌بعدی‌ای که از هزاران پیچ درست شده است: چه کسی فکرش را می‌کند که از پیچ هم بشود اثر هنری درست کرد؟! یک هنرمند مقیم کالیفرنیا به نام "اندرو مایرز" با پیچ این اثر هنری سه‌بعدی را آفریده است. جالب است که او از هیچ برنامه کامپیوتری کمکی هم بهره نبرده است و تنها متکی به ذهن خودش بوده است.


5. پنجره رنگ‌آمیزی شده: هنرمندی به نام "بانکسی" با کمک دانش‌آموزان یکی از مدارس لس آنجلس این پنجره رنگ‌آمیزی شده هفت متری را ایجاد کرد.6. توهم نقاشی خیابانی سورئال سه‌بعدی: "ادواردو رولرو" که در خیابان‌های شهرهای زیادی از دنیا نقاشی‌های سورئال می‌کشد، این اثر هنری جالب را ایجاد کرده است.7. خانه ۵۲۰۰ دلاری به سبک هابیت‌ها: طراحی و ساخت این خانه توسط "سیمون دال" صورت گرفته است. او که یک عکاس ۳۲ ساله است، در معماری و نجاری بی‌تجربه بود، اما علاقه‌اش به طبیعت و همچنین عدم علاقه‌اش به پرداخت مبالغ هنگفت به پیمانکاران ساخت و ساز بنا باعث شد که شخصا آستین‌ها را بالا بزند و با اره و چکش و اسکنه و صرف ۵۲۰۰ دلار پول، این خانه رؤیایی را بسازد.
8. نقاشی بدون قلم‌مو: شاید چیز خاصی در این نقاشی نبینید، اما این شیوه نقاشی "ایمی شکلتون" است که آثارش را متمایز می‌کند. او از هیچ قلم‌مویی استفاده نمی‌کند و برای کشیدن آثارش نخست رنگ را روی صفحه نقاشی می‌پاشد و سپس با استفاده از جاذبه طبیعی و چرخاندن خود صفحه نقاشی اجازه می‌دهد که رنگ روی صفحه به جریان درآید، تا نقاشی ایجاد شود!9. لِگویی به سبک خانه‌های عصر ویکتوریا: هنرمندی به نام "مایک دویل" این لِگوی جالب را درست کرده است. او برای ساختن هر خانه به این سبک ۶۰۰ ساعت وقت صرف می‌کند و از حدود ۱۳۰ هزار قطع لگو بهره می‌برد.10. بزرگداشت مختصر و مفید استیو جابز: این طراحی مینیمال برای بزرگداشت استیو جابز توسط "جاناتان مک" ۱۹ ساله، یک دانشجوی طراحی هنگ‌کنگی ایجاد شد و در اینترنت سر و صدا به پا کرد. در این اثر به جای قسمت ناقص سیب اپل، چهره نیم‌رخ جابز جایگزین شده است تا یادبود حزن‌آور، اما جالبی باشد برای مردی که به اعتقاد "جاناتان مک"، به طراحی تفکربرانگیز و در عین حال ساده و زیبا اعتقاد داشت.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : علمی 
تاریخ:دوشنبه 26 دی 1390-06:48 ب.ظ

تفاوتهای میان زنان و آقایان

این روزها در هر گوشه و کنار با نوشته‌هایی رو به رو می‌شویم که به تفاوت میان زن و مرد اشاره دارند، اما گرچه تفاوت‌های فیزیکی جالبند اما دانستن تفاوت‌های روانی زن و مرد، بیشتر می‌تواند به ما کمک کند تا ارتباط مؤثری با یکدیگر برقرار کنیم و توقعات یکسان و مشابهی از  یکدیگر نداشته باشیم.

 

یکی از جالب‌ترین تفاوت‌های میان زن و مرد که بر سایر رفتارهایشان هم اثر می‌گذارد نگرش آنها به دنیاست.

مردان دنیا را از دیدگاه متمرکز نگاه می‌کنند در حالی که زنان دنیا را از دیدگاه منبسط می‌بینند.

آگاهی جنس مذکر به تدریج یک جزء را به جزء دیگر مربوط می‌سازد تا به کل برسد که این با جزء یا کل‌نگری تفاوت دارد.

اما آگاهی جنس مؤنث که منبسط است تصویر کلی را می‌گیرد و به تدریج اجزای درون آن را کشف می‌کند.

همین آگاهی جنس مؤنث باعث می‌شود زنان علاقه بیشتری به عشق، ایجاد ارتباط، مشارکت، همکاری و هماهنگی و سازش داشته باشند، در حالی که آگاهی متمرکز مردها، آنها را بیشتر به سمت ایجاد نتایج، رسیدن به اهداف، رقابت، کار، منطق و تأثیرگذاری سوق می‌دهد. 

حالا به برخی رفتارهای خانم‌ها و آقایان اشاره می‌کنیم که تا حد زیادی از این نگرش نشأت می‌گیرد:

 

ورود به اتاق! وقتی مردی وارد اتاق جدیدی می‌شود نقطه‌ای را انتخاب می‌کند، به طرف آن می‌رود به چیزی نگاه می‌کند و بعد به چیز دیگر و بعدش باز به چیزی دیگر. این کار را ادامه می‌دهد تا به تدریج تصویری از محیط بسازد.

 برعکس وقتی یک زن وارد همان اتاق می‌شود در یک نگاه سریع، تقریباً خود به خود به خیلی چیزها نگاه می‌کند و تمام اتاق را به یکباره می‌بیند. او به رنگ دیوارها، عکس‌ها و این که اتاق چگونه تزیین شده دقت می‌کند سپس وقتی تصویری از کل محیط دارد، یک نقطه را برای نشستن انتخاب می‌کند.

 وقتی زن و مردی وارد یک نمایشگاه می‌شوند شما می‌توانید تمرکز مردانه را هنگامی که یک مرد بسیار سریع و هدفمند از یک غرفه به غرفه دیگری می‌رود ببینید، در عوض زن انگار همه چیز را در درون خود جای می‌دهد و سپس به اکتشاف و تجسس جزئیات می‌پردازد.

 

کیف‌های زنانه؛ کیف‌های مردانه! زنان اغلب از کیف‌های بزرگ و سنگین با روکش‌های زیبا استفاده می‌کنند و در عوض کیف مردان سیاه یا قهوه‌ای و مخصوص حمل وسایل کاملاً ضروری مانند: گواهینامه رانندگی، کارت ماشین، اسکناس و… است.

در کیف خانم‌ها هر چیزی را که احتمالاً خودش یا دیگران ممکن است به آن احتیاج داشته باشند، می‌توان پیدا کرد. قرص سرماخوردگی، قرص‌های مسکن یا ویتامین، سنجاق سر، آئینه، ناخن‌گیر، مداد، خودکار، کاغذ، دستمال کاغذی، دسته کلید، مسواک، خمیردندان، یک آلبوم کوچک، چای کیسه‌ای، کتاب جیبی مورد علاقه، عینک آفتابی، سوهان ناخن و ده‌ها وسیله ریز و درشت دیگر.

 کمتر مردی می‌تواند یک روز با چنین کیفی سر کند!

مکالمه با تلفن! مردها در حین صحبت با تلفن دوست ندارند با کس دیگری صحبت کنند، انرژی مردانه خواهان آن است که در یک لحظه بر روی یک موضوع متمرکز شود، در حالی که یک زن قادر است با تلفن صحبت کند، از سوختن شام جلوگیری کند، بچه‌اش را آرام کند، متوجه شود شوهرش به او چه می‌گوید و…

هوشیاری منبسط او اجازه می‌دهد تا مراقب چیزهای زیادی باشد.

رانندگی! رانندگی اتومبیل وضعیت دیگری است که این تفاوت‌ها را آشکار می‌سازد.

هرگز سعی نکنید با مردی که در حال رانندگی است گفت و گوی خصوصی داشته باشید. تمرکز یک مرد در رسیدن به هدفش در مؤثرترین شیوه ممکن است.

اما متأسفانه زن‌ها گوش ندادن مردها را بد تعبیر می‏کنند یا خیال می‌کنند توجهی به آنها ندارند!

اما کدامیک از این دیدگاه‌ها بهتر است؟ بدیهی است هر دو طرز تلقی می‌تواند صحیح و درست باشد.

دیدگاه‌های همدیگر را بشناسیم و ارتباط مؤثرتری برقرار کنیم!

 چند تفاوت دیگر زن و مرد را در تصاویر بدون شرح درادامه مطلب ببینید:

 


ادامه مطلب به همراه عکسهای جالب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مطالب طنز   • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic