باحضوری نو تا آخرش هستیم !!

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo
IS
Online User


تاریخ:چهارشنبه 18 اسفند 1389-06:41 ب.ظ

پایان ریاست هاشمی بر مجلس خبرگان / مهدوی کنی رئیس جدید

هاشمی کاندیدای ریاست خبرگان نشد و مهدوی کنی با 63 رای از سوی اعضای مجلس خبرگان، به عنوان رئیس جدید انتخاب شد/ هاشمی براساس گفته های قبلی خود در صورت کاندیداتوری مهدوی کنی، کاندیدا نخواهد شد و همین اتفاق نیز در جلسه امروز خبرگان روی داد و اعضای این مجلس به تنها کاندیدای ریاست یعنی مهدوی کنی رای دادند.


هاشمی رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان رهبری کنار گذاشته شد.

به گزارش 
عصر ایران، با رای 63 نماینده مجلس خبرگان رهبری  محمد رضا مهدوی کنی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

هاشمی رفسنجانی نیز کاندیدای ریاست مجلس خبرگان رهبری نشد. با این اقدام، ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی بر مجلس خبرگان رهبری به پایان رسید.

هاشمی براساس گفته های قبلی خود در صورت کاندیداتوری مهدوی کنی، کاندیدا نخواهد شد و همین اتفاق نیز در جلسه امروز خبرگان روی داد و اعضای این مجلس به تنها کاندیدای ریاست یعنی مهدوی کنی رای دادند.

هاشمی از شهریور ماه ۱۳۸۶ و پس از درگذشت آیت‌الله مشکینی رئیس وقت مجلس خبرگان، در رقابت با احمد جنتی، به عنوان رئیس این مجلس انتخاب شد. هاشمی در آن رقابت توانست از جمع ۷۵ رای، ۴۱ رای را به سود خود جلب کند و  ۳۴ رای برای جنتی باقی ماند.

هاشمی: اگر آیت‌الله مهدوی‌كنی نامزد ریاست شود كاندیدا نمی‌شوم / برای ریاست خبرگان اقدامات سازماندهی شده ناصواب صورت گرفت

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: در صورتی كه آیت الله مهدوی كنی نامزد ریاست خبرگان شوند، داوطلب این پست نخواهم شد و از آقای مهدوی كنی حمایت می‌كنم.

به گزارش فارس، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان رهبری كه در آیین گشایش نهمین اجلاسیه رسمی دوره چهارم این مجلس سخن می‌گفت با اشاره به انتخابات هیئت رئیسه جدید مجلس خبرگان رهبری كه امروز برگزار می‌شود اظهار داشت: در طول ماه‌های اخیر در خصوص انتخابات هیئت رئیسه خبرگان در رسانه‌ها غوغایی شد كه همه چیز را تحت تأثیر قرار داد كه این موضوع مضر است.

وی افزود: نباید اجازه داد نوعی تلقی اختلاف در خبرگان در جامعه سرایت كند و تصور من این بود كه برای ریاست خبرگان اقدامات سازماندهی شده ناصواب صورت گرفته است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دو سال پیش در انتخابات هیئت رئیسه از آیت‌الله مهدوی كنی خواستم كه نامزد شود و حتی آقای طبسی مكرر با ایشان صحبت كردند كه این مسئولیت را بپذیرند اما ایشان نپذیرفتند.

هاشمی رفسنجانی افزود: آن روز حقیقتا برای این ماندم كه رفتاری فراجناحی را در این نهاد مقدس انجام دهم تا خبرگان برای همگان مایه امید و دلخوشی باشد.

وی ادامه داد: در مجلس خبرگان رهبری بیش از 80 مجتهد عادل و با صلاحیت حضور دارند كه سرمایه خوبی برای نظام و كشور ما هستند و بروز تفرقه یا نمایش یك تفرقه در این مجموعه بسیار مضر است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت:‌ در ماه‌های اخیر كارهایی صورت گرفت كه احساس خطر كردم و به آقای امامی كاشانی گفتم كه با آقای مهدوی كنی صحبت كند و ایشان پیشنهاد مرا به آقای مهدوی كنی مطرح كردند و گفتم كه از آیت‌الله مهدوی كنی حمایت می‌كنم و قصدم این بود كه مسئله را از این طریق حل و از تفرقه در خبرگان جلوگیری كنم.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: آیت‌الله مهدوی كنی بحث كسالت و كهولت سن را مطرح كردند اما نظر ما این بود كه هیئت رئیسه هم در مدیریت مجلس به ایشان كمك می‌كند و در زمان آیت‌الله مشكینی هم اینگونه بود اما جواب روشنی از آیت‌الله مهدوی كنی نرسید و ایشان مراعا كرده بودند.

وی اضافه كرد: اكنون نیز اعلام می‌كنم اگر آیت الله مهدوی كنی حاضر باشند مسئولیت خبرگان را بپذیرند قطعاً بنده نمی‌آیم تا این نهاد مقدس آسیب نبیند و هر یك از آقایان نیز كه حاضر باشند می‌پذیریم و همراهی می‌كنم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنانش به ذكر نكاتی در خصوص حضورش در انتخابات دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری پرداخت و گفت: بنده در هیچ موردی پیش و بعد از انقلاب نامزد پست و مقامی نبودم و پذیرش مسئولیتها بر اساس تكلیف یا فشار بوده است.

هاشمی رفسنجانی افزود: در انتخابات نهم شرایطی دیدم كه تصمیم گرفتم دیگر در هیچ انتخاباتی شركت نكنم اما مردم را به حضور پرشور در این صحنه ترغیب نمایم اما در انتخابات خبرگان اعضای جامعه روحانیت از جمله آقایان مهدوی كنی و یزدی نزد من آمده و اصرار كردند كه وارد صحنه شوم.

وی اضافه كرد: دوستان نیامدن به صحنه انتخابات را مساوی با خطر می‌دانستند اما با این وجود خدمت آقا رسیدم و نظر رهبر معظم انقلاب را جویا شدم كه ایشان از طریق آقایان طبسی و روحانی این پیام را رساندند و فرمودند حضور بنده در این صحنه تعین و واجب است.

"بنده تأكید داشتم كه با وجود 80 نفر از آقایان در صحنه انتخابات حضور من واجب نیست اما با توجه به تأكیدات رهبری و فراهم شدن مقدمات كار پذیرفتم و به صحنه آمدم و نامزد انتخابات شدم كه البته مانند انتخابات نهم بداخلاقی‌هایی هم دیدم اما محدودتر بود. "

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: بنده عاشق و شیفته هیچ پست و مقامی نیستم و فكر می‌كنم زمان آن است كه تجربیات خود را مكتوب كنم و عشقم این است كه خاطرات خود را مدون كنم اما هرجا لازم باشد تا نفس دارم در خدمت انقلاب هستم و از هیچ كاری دریغ نمی‌كنم.

هاشمی رفسنجانی در پایان نیز متذكر شد كه با توجه به اعلام دفتر آیت‌الله مهدوی كنی مبنی بر نامزدی برای ریاست خبرگان، اكنون منتظر است كه آیت‌الله مهدوی كنی رسما اعلام كند كه وارد انتخابات می‌شود تا وی از كاندیداتوری كناره‌گیری كند و انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری انجام شود. 

مهدوی کنی کیست؟

محمدرضا مهدوی کنی متولد ۱۳۱۰  پیش از انقلاب اسلامی از روحانیون مخالف حکومت پهلوی بود و پس از انقلاب یکی از ۵ روحانی بود که هسته اصلی شورای انقلاب را تشکیل داد.

وی پس از آن به عنوان وزیر کشور (در دولت‌های شورای انقلاب، رجایی و باهنر) و نخست‌وزیر موقت (پس از ترور رجایی و باهنر) انتخاب شد. 
مهدوی کنی در حال حاضر دبیرکل جامعه روحانیت مبارز مهم‌ترین حزب اصول‌گرای ایران و رئیس دانشگاه امام صادق است.

مهدوی کنی پس از پیروزی انقلاب سمت‌های مختلفی را عهده‌دار بوده‌است که از جمله آنها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

مسؤولیت‌های گذشته مهدوی کنی:
- عضویت در حلقه اولیه شورای انقلاب از طرف امام خمینی
-  سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی (به عنوان اولین نهاد انقلابی مسلح برای حفظ انقلاب )
- عضویت به عنوان فقیه در شورای نگهبان قانون اساسی (دو مرتبه)
- نمایندگی امام خمینی در هیات حل اختلاف مسؤولان نظام
- وزارت کشور در کابینه‌های رجایی و باهنر
-  نخست وزیری پس از ترور محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر
-  عضویت در ستاد انقلاب فرهنگی به حکم امام خمینی
- عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی به حکم امام خمینی و  آیت الله خامنه‌ای
- عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی
- ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد
- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظامداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : خبرنامه سیاسی 

chocolate
جمعه 14 اردیبهشت 1397 02:06 ب.ظ
Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding
one? Thanks a lot!
How can I increase my height after 18?
چهارشنبه 15 شهریور 1396 02:27 ق.ظ
WOW just what I was looking for. Came here by searching for
پایان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic